فن آوریهای نوین تشخیص و درمان سلولهای زنده ، پیشگفتار

 

Untitled Document

ویدئو

انیمیشن

تصاویر

مقالات

ثبت طرح

پرسش و پاسخ

تماس با ما

http://vadelayman.com/f/5.jpg

http://vadelayman.com/f/4.jpg

http://vadelayman.com/f/3.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم
پیشگفتار

با هدایت الهی و عنایت او در سال ۲۰۰۰ میلادی طرح بالانس سلولی وادی الایمن علی را برای اصلاح ساختار سلولی موجود زنده در اتریش راه اندازی کردم. در همان سال بخشهایی از طرح از جمله سازۀ فلزی آن را در ادارۀ ثبت اختراعات اتریش به ثبت رساندمو بلافاصله تهیۀ نقشه های اجرایی این طرح و ساخت آن درچند کشور آغاز شد.

در سال ۲۰۰۲ مونتاژ طرح در اتریش به پایان رسید و طرح آمادۀ بهره برداری شد.

در اولین مرحله به سختی موفق شدیم مرکز تحقیقات سرطان اتریش را راضی به همکاری کنیم و کار روی سلولهای سرطانی و سالم را آغاز نمائیم. اولین خط سلولی شامل دو دسته، یکی شاهد و یکی عملیاتی از نوع سرطانی هلا(HELLA CANCER) در اختیار ما قرار گرفت.پس از ۴ ساعت عملیات هر دو نمونه را به مرکز برگردانیم و خانم پروفسور چرنی از مسؤلین ارشد مرکز فوق، سلولها را برای ارزیابی نتیجۀ عملیات از ما تحویل گرفت. ایشان پس از بررسی سلولها با تعجب فراوانی اعلام کرد یک دسته از این سلولها کاملاً آپوپتوزه شده یعنی دچار خودکشی سلولی شده اند.بلافاصله با جدیت بیشتری عملیات روی انواع دیگر سلولهای سرطانی ادامه پیدا کرد و تقریباً همیشه همین نتیجه تکرار شد.


در ادامۀ برای بررسی پاسخ سلولهای سالم به عملیات سلولی مرکز ما، دسته های سلولهای سالم حیوانی و انسانی مورد آزمایش قرار گرفتند. پاسخ این عملیات در بعضی موارد اندکی استرس سلولی و در موارد دیگر شادابی سلولی و در کل بدون هیچ عارضه ای گزارش شد.
پس از اطمینان کامل از ایمن بودن این روش برای سلولهای سالم اولین مرحلۀ عملیات را روی حیوان شروع کردیم.
اولین حیوان یک سگ بود که هم سرطان پروستات پیشرفته و هم غدد سارکوم در پا داشت.


سگ در شرایط بسیار بدی بود. در طی عملیات چهار ساعتۀ درمان ، تومور سارکوم در پاهای سگ شروع به حرکت کرد و کوچک و بزرگ میشد.


بعد از عملیات بمدت دو هفته این تومور شل و سفت میشد و پس از آنکه کاملاً از حرکت ایستاد و شل شد، دامپزشک آن سگ تومور را خارج کرد و به پاتالوژی داد.
نتیجه برای او بسیار عجیب بود. هیچ سلول سرطانی دیده نشد.وارد فاز انسانی شدیم. بیمارانی که بر مبنای درمان کلاسیک دیگر شانسی برای زندگی نداشتند مورد مداوا قرار گرفتند. کار بسیار سخت و پیچیده ای بود و ما مجبور بودیم ظرفیتهای عملیات سلولی را متناسب با تنوع بیماران و نیازهای درمانی آنها گسترش دهیم. ما از عملیات دو مرحله ای که هر مرحلۀ آن دو عملیات سلولی بود شروع کردیم و امروز به سه میلیون میلیارد عملیات سلولی رسیدیم.

در این جلسه بیماران سرطانی هستند که سه سال پیش با یکهزار عملیات ، درمان قطعی شده اند و همچنین بیماران سرطانی که بتازگی با سه میلیون میلیارد عملیات سلولی درمان شده اند. روش درمانی ما کاملاً جدید و منحصربفرد است و امروز برای اولین بار مبانی آنرا در پنج بخش برای حضار محترم بازگو خواهم کرد.
نکتۀ بسیار مهم در این مباحث آن است که برای اولین بار در خصوص فعالیتهای بنیادی سلولهای سالم و بیمار مطالب جدیدی مطرح میشود که به غیر از یک مورد تمامی آنها حاصل کار تحقیقاتی مرکز ما است و از هیچ جایی برداشت نشده است. در خصوص مورد ارجاعی نیز به دلیل آماده نبودن جدولهای اندازه گیری خودمان مجبور به استفاده از اندازه گیریهای پروفسور تاینیو از دانشگاه چنی واشنگتن شده ایم. ما ضمن تائید اصل موضوع دقت اندازه گیری ها را تائید یا رد نمی کنیم.
اندازه گیری دقیق نوسان سلولی و ارگانهای آن و همچنین موجود زنده و ارگانهای آن در فضای ویژۀ آزاد از انرژی و با ابزار مدرن و دقیق امکان پذیر است که پروفسور تاینیو آنها را در اختیار نداشت.
مرکز ما امکانات فوق را مهیا کرده و امیدواریم بتوانیم یک جدول کامل و دقیقی از نوسان سلول و ارگانهای آن و همچنین نوسان موجود زنده و ارگانهای آن تهیه و تقدیم مجامع علمی نمائیم.
قبل از ورود به بحث اصلی لازم است از رئیس محترم دانشگاه امیرکبیر جناب آقای پروفسور رهائی و رئیس محترم دانشکدۀ مهندسی پزشکی جناب آقای پروفسور نجاریان و همکاران ایشان جهت برگزاری این سمینار تشکر و قدردانی نمائیم. انشاءالله این حرکت شما برای همیشه ماندگار خواهد شد.


علی عالیشاهی
پژوهشگر و موسس انسیتوی علمی بالانس سلولی وادی الایمن علی – اتریش


تاريخ بروز رساني : چهارشنبه 06/09/92 ساعت 14:20

Untitled Document


آدرس ما

عضویت

ورود اعضا

ارسال مدارک

اطلاعات عمومی

خیریه

جستجو
 

کلیه حقوق برای انسیتوی بالانس سلولی وادی الایمن علی - اتریش محفوظ است